Siatkówka. Drugie zwycięstwo reprezentacji Polski kobiet w Lidze Narodów. Pewny triumf nad Francuzkami

Mateusz Pietras
Polskie siatkarki z drugim triumfem w Lidze Narodów.
Polskie siatkarki z drugim triumfem w Lidze Narodów. Rouelle Umali/Xinhua News/East News
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet wygrała z reprezentacją Francji 3:0 (25:20, 25:16, 25:17) w drugim meczu pierwszego turnieju tegorocznej Ligi Narodów. Jutro podopieczne Stefano Lavariniego zagrają z dobrze znanymi Holenderkami.

Polskie siatkarki do drugiego spotkania przystąpiły z kompletem punktów. Na inaugurację w trzech setach pokonały Włoszki. Dzięki wygranej Polska awansowała o jedną pozycję w światowym rankingu FIVB. Na chwilę obecną zajmuje szóstą pozycję, wyprzedzając pokonane reprezentantki Italii. Z kolei w piątek przyszło im się mierzyć z szesnastym zespołem klasyfikacji Francją. W Antalyi Trójkolorowe na początek zmagań przegrały z Niemkami (0:3).

Nierównomierny początek

W odróżnieniu do pierwszego spotkania włoski szkoleniowiec Stefano Lavarini dokonał trzech zmian w podstawowym składzie. W miejsce Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak pojawiła się Kamila Witkowska, a atakującą Magdalenę Stysiak zastąpiła Monika Gałkowska. Z kolei na pozycji rozgrywającej zagrała Marlena Kowalewska kosztem Katarzyny Wenerskiej.

Od pierwszych akcji przewaga trzeciej drużyny poprzedniej edycji Ligi Narodów była widoczna, choć nieregularna. W żaden sposób Francuzki nie potrafiły przeciwstawić się skutecznym Polkom (20:15).

Piłka setowa nastąpiła po ataku Gałkowskiej, a chwilę potem kropkę nad ,,i'' w pierwszym secie postawiła przyjmująca Martyna Łukasik.

Drugie zwycięstwo w Lidze Narodów

W drugiej odsłonie przewaga Biało-Czerwonych była jeszcze większa. Dzięki walecznej postawie rywalek, końcówka seta trwała nieco dłużej. Ostatecznie po nieudanych przebiciu francuskiej zawodniczki, Polki cieszyły się z wykorzystania trzeciego ''setbola''.

W trzeciej partii kontynuowały dobrą passę. Pod koniec meczu na tureckim parkiecie pojawiły się m.in. zawodniczki, które nie mają jeszcze doświadczenia w rozgrywkach VNL. Były to Julita Piasecka czy Paulina Damaske.

Piłkę meczową wykorzystała ze środka Joanna Pacak.

Jutro polskie siatkarski zagrają z Holenderkami. Obie drużyny zmierzyły nie tak dawno w Bielsko-Białej.