Jakub Maj
Jakub Maj
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Efekt nowej miotły w Legii Warszawa zadziałał? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż w ramach 28. kolejki Raków Częstochowa zremisował ze stołecznym klubem 1:1. Gonçalo Feio, który debiutował na ławce "Wojskowych" może być stosunkowo zadowolony z gry swoich zawodników. Niedosyt na pewno jest, gdyż rywal wyrównał w końcówce.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa i Legią Warszawa to z pewnością największy hit 28. kolejki Ekstraklasy. Wszystkie oczy były zwrócone w kierunku ławki gości, gdyż tam swój debiut zaliczył Gonçalo Feio, który w tym tygodniu zastąpił Kostę Runjaicia. Przez kilkadziesiąt minut wszystko było pod kontrolą, ale "Medaliki" w końcówce się obudziły.

Legia Warszawa objęła prowadzenie już w 17. minucie. Krótkie wyrzut z autu do Radovana Pankova, który wrzucił w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Tomas Pekhart, który uderzył głową tak, że futbolówka po koźle wpadła do siatki. Muhamed Šahinović był bezradny.

Raków Częstochowa starał się odrobić straty, ale każda próba w pierwszej połowie była nieudana. Gola strzelił John Yeboah, ale sędzia asystent podniósł chorągiewkę do góry - spalony! Powtórki pokazały, że skrzydłowy rzeczywiście był minimalnie wychylony.

Canal+

Niezłą okazję miał także Carlos, który w polu karnym upadł po kontakcie z Augustyniakiem. Sędzia główny uznał jednak, że to za mało, żeby podyktować jedenastkę, dlatego Raków nadal musiał gonić.

Canal+

W drugiej połowie doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Rakowa. Rafał Augustyniak zrobił wślizg, aby zabrać piłkę Koczerhinowi. Trafił w nogi pomocnika, który upadł na murawę. Sędzia poszedł do monitora VAR i zobaczył, że zawodnik Rakowa w ostatniej fazie wspomnianej akcji szukał kontaktu i wskoczył na nogę obrońcy.

Canal+

W 82. minucie Ante Crnac wyrównał stan meczu po uderzeniu głową! Tudor perfekcyjnie wrzucił piłkę na nos młodego napastnika Rakowa Częstochowa. "Medaliki" rzuciły się do dalszych ataków, ale zostało bardzo mało czasu. Ostatnie 5-8 minut należało do Legii, która przycisnęła aktualnego mistrza Polski.

Na trybunach kamery Canal+ dostrzegły Marka Papszuna. Były szkoleniowiec "Medalików" w ostatnich tygodniach był łączony z powrotem do klubu. Dawid Szwarga nie radzi sobie najlepiej, dlatego 49-latek przejąłby zespół jako "strażak". Michał Świerczewski ostatnio zapewniał, że chce zaufać młodemu trenerowi, ale niewykluczone, że jego cierpliwość niedługo się skończy.

• Fran Tudor - 4
  • Giannis Papanikolaou - 3 (Ben Lederman - bez oceny)
  • Władysław Koczerhin - 3 (Gustav Berggren - bez oceny)