Radomiak Radom pokonany przez Zagłębie Lubin. Dawid Kurminowski z hattrickiem

Jakub Jabłoński
Radomiak Radom rozbity przez Zagłębie Lubin. Dawid Kurminowski z hattrickiem
Radomiak Radom rozbity przez Zagłębie Lubin. Dawid Kurminowski z hattrickiem PAP/Piotr Polak
Radomiak Radom uległ ostatecznie po szalonej końcówce Zagłębiu Lubin (3:4) na własnym stadionie przy Struga 63. Podopiecznych Macieja Kędziorka trzykrotnie skarcił Dawid Kurminowski, który po raz piąty zdobył hattricka w swojej karierze. Poza nim na listę strzelców wpisali się Aleks Ławniczak oraz dla gospodarzy trafienia zdobywali Vagner Dias, Jan Grzesik oraz Dawid Abramowicz. Warto też napomnieć, że hattrickiem asyst popisał się Kacper Chodyna, który parokrotnie świetnie potrafił wypatrzeć Kurminowskiego.

Radomiak Radom - Zagłębie Lubin 3:4 (0:3)

Niedzielę zaczęliśmy od mocnej pierwszej połowy w wykonaniu przyjezdnych z Lubina. Podopieczni Waldemara Fornalika w pierwszych minutach jednak dali się wyszaleć gospodarzom meczu przy Struga 63. Świetną okazję miał bowiem Jardel, który był nawet blisko otwierającego trafienia. Z linii bramkowej wybił jednak piłkę Mateusz Grzybek i od tego momentu siły zaczęły się przechylać na korzyść Zagłębia Lubin.

Canal+Sport

Jednym z poważniejszych ostrzeżeń była kontra Mateusza Wdowiaka. Skrzydłowy mimo, że z łatwością poradził sobie z defensorami Radomiaka Radom to już nie popisał się skutecznym wykończeniem. 27-latek uderzył nad bramką Gabriela Kobylaka i nadal widniał bezbramkowy rezultat na tablicy.

Długo jednak nie musieliśmy czekać na pierwsze trafienia. Najpierw Dawid Kurminowski skorzystał z podania od skrzydłowego z prawej strony i idealnie domknął kontrę. Potem było jeszcze lepiej. Po składnej akcji do piłki dopadł w polu karnym Aleks Ławniczak, który strzałem głową podwyższył prowadzenie.

Na sam koniec pierwszej połowy Kurminowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Napastnik "Miedziowych" popisał się jeszcze piękniejszym uderzeniem. Tym razem mocnym precyzyjnym strzałem zza linii 16. metra w stronę dalszego (lewego) rogu zakończył nam pierwszą odsłonę. Wcześniej zawodnik stał się bohaterem sytuacji, która pierwotnie wyglądała na niezwykle groźną. Snajper wpadł bandy reklamowe i na boisku pojawili się medycy.

Canal+Sport

Radomiak starał się odrobić stratę. Kurminowski z hattrickiem

Gospodarze nie składali broni. Piłkarze Macieja Kędziorka próbowali wszystkiego, aby jeszcze powalczyć i nie dopuścić do łatwej straty punktowej. W 51. minucie Vagner Dias mocnym uderzeniem przy bliższym słupku dał nadzieję na korzystny wynik. Zgasił ją jednak równie szybko Dawid Kurminowski, który równo po minucie po raz trzeci napsuł krwi Kobylakowi.

Radomiak w samej końcówce nie rezygnował z ataków. Po wejściu Luki Vuskovicia gra się ożywiła i "Zieloni" zdecydowanie więcej razy wygrywali pojedynki w powietrzu. Najpierw Jan Grzesik po zamieszaniu w polu karnym pokonał golkipera Zagłębia, a potem Dawid Abramowicz na kilka minut przed końcem strzelił bramkę kontaktową i sprawił, że goście musieli drżeć o trzy punkty do ostatniego gwizdka arbitra.

• Damian Dąbrowski - 4
  • Tomasz Makowski - 4 (Marko Poletanović - bez oceny)
  • Kacper Chodyna - 6
  • Marek Mróz - 4 (Tomasz Pieńko - 3)
  • Mateusz Wdowiak - 3 (Serhij Bułeca - bez coeny)
  • Dawid Kurminowski - 6

Piotr Zieliński nabawił się kontuzji na treningu i ominie hitowe spotkanie Serie A

Grzegorz Krychowiak we wrześniu po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Polski. Pomocnik dobił magicznej bariery stu meczów i postanowił zawiesić buty na kołku w piłce reprezentacyjnej. Zawodnik jednak nie powiedział ostatniego słowa w piłce klubowej i świetnie się spisuje na arabskiej ziemi. Poza tym co i rusz chwali się swoim bogatym życiem w mediach społecznościowych. Oto jak żyje 34-letni piłkarz saudyjskiego Abha Club. Przedstawiamy galerię zdjęć byłego kadrowicza!Kliknij w przycisk po prawej stronie i zobacz zdjęcia z bogatego życia Grzegorza Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak w Arabii Saudyjskiej. Tak żyje były repr...