Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT SPORTOWY 2023

Sportowy Talent Roku

Cześć, nazywam się Natalia Kowalczyk, mam 13 lat, chodzę do Szkoły Podstawowej nr 258 im. Jakuba Jasińskiego w Warszawie. Od ponad roku jestem zawodniczką UKS Orzełki Warszawa.

W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży jestem czterokrotną Mistrzynią Pragi Północ w indywidualnych biegach przełajowych, Mistrzynią Mazowsza Młodzieży Szkolnej i obecną mistrzynią Warszawy.

Od najmłodszych lat trenowałam taniec sportowy, dzięki któremu mam wysportowaną sylwetkę, wytrzymałość i dobrą kondycję. Jednocześnie brałam udział w licznych amatorskich biegach ulicznych i przełajowych, gdzie zdobywałam wysokie miejsca.

Moja przygoda z profesjonalnym bieganiem zaczęła się w maju 2022 roku od Czwartków Lekkoatletycznych w Markach. To tam zauważył mnie mój obecny trener, który zgłosił mnie na Ogólnopolski Finał w Łodzi, gdzie zmierzyłam się prawie z setką zawodniczek z klubów z całej Polski i zajęłam… 3 miejsce!!! Na ,,czwartkach” byłam jeszcze dwukrotnie i zawsze stawałam na podium.

W Warszawskiej Lidze Biegowej zdobyłam podwójne mistrzostwo w klasyfikacji generalnej w biegach na 300 i 600 m.

Jestem halową mistrzynią Warszawy i Mazowsza U14 na 300 m. Sprawdziłam się też w biegach przełajowych, uzyskując wartościowe wyniki i awans do Finału Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Toruniu, gdzie po świetnym występie byłam 6 w Polsce.

W maju wzięłam udział w Mistrzostwach Warszawy Dzieci i zajęłam 1 miejsce na dystansie 300 m, a na Otwartych Mistrzostwach Warszawy pobiegłam 600 m w czasie 1,40s, który daje mi obecnie 3 miejsce w tabelach krajowych. We wrześniu w Poznaniu, na tym samym dystansie, zostałam mistrzynią Kids Run.

Moim dużym osiągnięciem były Mistrzostwa Mazowsza U14 w Teresinie, gdzie na 600 m zdobyłam mistrzostwo i ustanowiłam rekord mitingu. Pobiegłam też w złotej sztafecie 4x100.

Moja ciężka praca została doceniona i już dwa razy byłam powołana do kadry Mazowsza: na zawody w Lesznie i w Spale, gdzie zajęłam wysokie miejsca i zdobyłam cenne punkty dla województwa. Na Halowej Olimpiadzie Lekkoatletycznej w Spale pobiegłam w sztafecie 8x200m i zdobyliśmy srebrny medal dla Mazowsza.

Za wybitne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie szkoły w roku szkolnym 2022/2023

otrzymałam tytuł ,,Sportowca Roku”.

Jestem laureatką praskiej nagrody edukacyjnej AD REM w kategorii Uczeń Roku Szkoły Podstawowej.